Call: 0123456789 | Email: info@example.com

Rozmowa kwalifikacyjna – pytanie o zarobki. Jak odpowiedzieć?


pytanie o zarobki rozmowa kwalifikacyjna

Rozmowa kwalifikacyjna – pytanie o zarobki. Jak odpowiedzieć? – Wskazówki, porady

Pytanie o zarobki na rozmowie kwalifikacyjnej to jedno z wielu pytań, które może zadać rekruter. W tym artykule dowiesz się, jak odpowiedzieć na pytanie o zarobki na rozmowie kwalifikacyjnej.

Ważne jest, aby do tego pytania przygotować się przed rozmową kwalifikacyjną, gdyż z pewnością zostanie zadane w trakcie wywiadu.Odpowiadając na pytanie dotyczące oczekiwanych zarobków w niewłaściwy sposób, możemy narazić się na porażkę w procesie rekrutacji. Możesz również zostać umieszczony w pułapce i może zostać Ci zaproponowane mniejsze wynagrodzenie niż oczekujesz. Przygotuj się więc do tego przed rozmową i ustal wynagrodzenie, od którego jesteś gotów podjąć pracę.

Stwórz CV teraz korzystając z Generatora CV !

Rozmowa kwalifikacyjna – pytanie o zarobki. Czemu rekruterzy zadają Ci to pytanie ?

Niektórzy pracodawcy polują na okazje, czyli po prostu spośród kandydatów wybiorą te osoby, które życzą sobie najmniej. Stąd właśnie bierze się zaniżanie płac na rynku dla poszczególnych zawodów. Z drugiej strony, pracodawca lub rekruter może zadać Ci to pytanie, aby zobaczyć, jak cenisz swoją pracę. Jeśli proponujesz kwotę wynagrodzenia wyższą od pozostałych kandydatów, potencjalny pracodawca dostrzega u Ciebie cechy takie ja ambicja i pewność siebie. Jest to dla niego sygnał, że ma do czynienia prawdopodobnie z dobrym fachowcem. W tym wypadku ważne jednak będzie również Twoje doświadczenie zawodowe.

Pracodawca chce zbadać, czy zależy Ci tylko na gołej pensji, czy przychodzisz do pracy również z chęcią rozwoju firmy.

Twoje zadanie: Przygotuj się do tego pytania przed pójściem na rozmowę kwalifikacyjną. Po prostu spodziewaj się go.

Unikaj odpowiedzi na pytanie bezpośrednio używając konkretnej kwoty, której oczekujesz. Zbyt wcześnie na to, ponieważ firma porównuje Cię z innymi kandydatami, by nie obciążać swojego budżetu.

Firma proponuje Ci słabe zarobki ?

Zastanów się, czy naprawdę warto pracować dla firmy, która zaniżą płace w branży – przed pójściem na rozmowę kwalifikacyjną sprawdź inne oferty pracy w danej kategorii i zorientuj się, jak wyglądają wynagrodzenia w zawodzie.

Twoje zadanie: Zbadaj rynek pracy w obszarze branży, do której aplikujesz.

Zaleca się, aby odwlekać odpowiedź na pytanie dotyczące zarobków tak długo, jak to tylko możliwe.

Gdy pracodawca zapyta „Jakie są twoje oczekiwania zarobkowe?”

 

Uruchom Generator CV

Pamiętaj, jest to świetna okazja, aby sprzedać swoją osobę, kładąc nacisk na uzyskanie jak najlepszej propozycji. Możesz powiedzieć coś takiego :
.
„Jestem bardziej zainteresowany znalezieniem pracy, w której będę miał szansę rozwoju i możliwość awansu w przyszłości. Jestem również przekonany, że możemy wspólnie ustalić dobrą ofertę dla obydwu stron”

Dajesz wtedy znać pracodawcy, że, tak jak wspomniałem wcześniej, jesteś pewny swoich umiejętności i masz szacunek do siebie i nie pozwolisz się zaszufladkować pospolitym pytaniem o wynagrodzenie.

Jednocześnie dajesz rekruterowi do myślenia, że oferta musi być uczciwa, bo nie jesteś osobą zdesperowaną, gotową podjąć się pracy na nieuczciwych warunkach.

Grając twardo w kwestii płac pokazujesz również firmie, że jesteś twardym negocjatorem, co w niektórych branżach, takich jak np.przedstawiciel handlowy, może mieć duże znaczenie. Może stać się impulsem do przedstawienia Ci dobrej oferty wynagrodzenia.

Biorąc pod uwagę zarobki, pamiętaj, że możesz przyjąć ofertę gorszą, od tych na rynku, ze względu na:

 • Bonusy / Prowizje
  Premie
  Elastyczne godziny pracy
  Mniejszą liczbę godzin pracy
  Lokalizację (jeśli miejsce pracy znajduje się blisko Twojego miejsca zamieszkania, nie tracisz pieniędzy na dojazd)
  Okazje do zdobycia doświadczenia w zawodzie

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *