Call: 0123456789 | Email: info@example.com

List motywacyjny na staż


 

     Wielu młodych ludzi ma problem z napisaniem listu motywacyjnego na staż. Wynika to z niepewności i braku wcześniejszego doświadczenia. Bo jak zachęcić pracodawcę do przyjęcia nas na staż, kiedy nie mamy do przedstawienia wcześniejszych osiągnięć? Co napisać, by wywrzeć wrażenie i przebić się przez tłum aplikantów? Jak sprawić, by to nasza kandydatura została wybrana jako ta najlepsza?

     Jeśli jesteś studentem lub uczniem, całkowicie naturalnym jest, że możesz nie posiadać wcześniejszego doświadczenia. Twoim obecnym celem jest nauka, zdobywanie kwalifikacji, a nie posiadanie stałej pracy i uwierz, że rekruterzy to doskonale rozumieją. Możesz nie posiadać doświadczenia w pracy, nie mieć obycia w obecnej sytuacji rynkowej, ale posiadasz przecież wiele innych atutów. Po to organizowane są staże, byś mógł to doświadczenie nabyć. Ale do rzeczy.

Co uwzględnić w liście motywacyjnym?

     Wszelką działalność, której się podjąłeś! Jeżeli jesteś osobą zainteresowaną stażem, to nie ma możliwości, że nie brałeś udziału w jakichkolwiek kołach czy zebraniach. Uwzględnienie czynnego wolontariatu, bycie członkiem w klubie zainteresowań, prowadzenie czy udział w zajęciach pozalekcyjnych – to wszystko stawia Cię na wygranej pozycji. Musisz jedynie umiejętnie pokazać, w jaki sposób Twoje umiejętności mogą pozytywnie wpłynąć na funkcjonowanie firmy.

Chcesz stworzyć CV w kilka minut ? Zobacz zalety naszego Generatora CV i skorzystaj z niego.

1.Nie wypisuj wymienionych w CV umiejętności – zamiast tego pokaż, w jaki sposób mógłbyś dzięki nim pomóc korzystnie rozwijać firmę. To wiele zmienia w sposobie podejścia rekrutera, bowiem widzi, że kandydat nie jest skupiony jedynie na rozwinięciu swojego doświadczenia, lecz ma także poważne plany dotyczące firmy, do której aplikuje.

2.Wskaż, dlaczego wybrałeś właśnie tę firmę, do której aplikujesz – to bardzo ważne. Zastanów się, co skłoniło Cię do chęci wysłania swojego CV i listu motywacyjnego własnie tam? Widzisz, że jest to dobrze prosperująca działalność, chciałbyś brać udział w takim zespole? Świetnie, nie zapomnij o tym wspomnieć.

3.Bądź pewny siebie i nie bój się pokazać swoje mocne strony – od samego początku pokaż, że jesteś świadomy swojej wartości i tego, jak możesz ją wykorzystać w celu uzupełnienia firmy. Nie owijaj w bawełnę, wskaż 5 powodów, dla których to właśnie Ty powinieneś zostać wybrany na ten staż. Możesz nawet zacząć list motywacyjny właśnie od tych powodów. Gwarantuję, że Twoja kandydatura wyróżni się (oczywiście w pozytywny sposób) na tle pozostałych.

 

    W sieci znajduje się ogrom wzorów listów motywacyjnych, również tych na staż. Nie ma jednak najmniejszego sensu, by kopiować ich treść czy strukturę. Każdy list powinien być oryginalny, jedyny w swoim rodzaju. Tylko wtedy da Ci pewność, że rekruter nie pozostanie obojętny na Twoją aplikację. Sęk w tym, by wiedzieć, czego od Ciebie oczekuje i co jesteś w stanie mu zaoferować. Jakie postawy, umiejętności i doświadczenie są jak najbardziej „w cenie”.

Chcesz stworzyć CV w kilka minut ? Zobacz zalety naszego Generatora CV i skorzystaj z niego.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *