Call: 0123456789 | Email: info@example.com

List motywacyjny – kierowca


list motywacyjny kierowca

 

Jeżeli ubiegasz się o posadę kierowcy, lub jesteś zainteresowany rozwinięciem swoich kwalifikacji zawodowych w tym zawodzie, to najprawdopodobniej zapoznałeś się z artykułem CV Kierowca. Zostało tam przedstawione, przykładowe dla tej kwalifikacji, CV oraz szczegółowo opisano zakres obowiązków.

Jednak, jak wiesz, samo CV jest niewystarczające, by zyskać maksimum w oczach rekrutera. Bardzo często to list motywacyjny, a raczej jego forma i styl, ma ogromne znaczenie w przypadku wyboru najodpowiedniejszego kandydata. Musisz więc sprawić, by być tym najlepszym!

Od czego zacząć?

Jeśli nie jesteś do końca pewny, czy wiesz, jak prawidłowo napisać list motywacyjny, który zaskoczy rekrutera, odsyłam tutaj.

A teraz, do rzeczy. Jak rozpocząć list motywacyjny, ubiegając się o stanowisko kierowcy? Najlepiej od wskazania doświadczenia!

Szanowni Państwo,

moje 10-letnie doświadczenie kierowcy długodystansowego pozwala mi stwierdzić, że byłbym odpowiednim kandydatem na kierowcę w Państwa firmie. Chciałbym przedstawić 5 powodów, dla których warto byłoby mnie zatrudnić…

Co dalej?

Pochwal się, za co byłeś szczególnie ceniony w poprzedniej firmie. Jako kierowca autobusu nie spóźniałeś się i byłeś życzliwy? Poprzednio przejechałeś dziesiątki tysięcy kilometrów, nigdy nie dostałeś mandatu czy nie spowodowałeś, nie brałeś udziału w żadnym wypadku drogowym? Jesteś szczęściarzem, gdyż w tym właśnie zawodzie są to umiejętności niezbędne i niezwykle cenione. Pokazując, że byłeś niebywale kompetentnym pracownikiem, dajesz sobie ogromne szanse na uzyskanie wymarzonej pracy, czyli  w tym przypadku pracy kierowcy.

 

Przede wszystkim UPRAWNIENIA

Nie oszukujmy się, posiadając jedynie prawo jazdy kategorii B, nie masz zbyt wiele szans na uzyskanie pracy jako zawodowy kierowca. Owszem, w przypadku firm kurierskich czy innych, które świadczą usługi przewozowe towarów lekkich może być to wystarczające. Jesteś jednak świadomy, że chcąc podjąć pracę jako kierowca samochodów ciężarowych czy autobusów potrzebujesz dodatkowych kategorii. Jest to niezbędne, bez tego nie zostaniesz zatrudniony w żadnej firmie oferującej przewozy pasażerskie czy długodystansowe przewozy towarowe. Dlatego też powinieneś zadbać o właśnie te kwalifikacje, które będą uprawniać Cię do prowadzenia określonych pojazdów.

Jeżeli posiadasz prawo jazdy inne, niż kategoria B czy M, śmiało uwzględnij, jak czujesz się w prowadzeniu danych pojazdów, jakie miałeś doświadczenie związane z prowadzeniem pojazdów danego typu, jak oceniali Cię pracodawcy, klienci, przedstawiciele firm, do których dostarczałeś towar czy też pasażerowie, którzy korzystali z Twoich usług.

 

Umiejętności praktyczne i sposoby radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych

Tak, właśnie tak! Zawód kierowcy jest jednym z najniebezpieczniejszych zawodów. Wystarczy przymknąć zaspane oczy na 5 sekund, by doprowadzić do tragedii. Chcący popisać się inny kierowca, nagle wyskakujące dziecko czy zwierzę. Odpowiada się nie tylko za siebie, lecz także i za innych (i nie trzeba być tutaj kierowcą autobusu – zawsze istnieje ryzyko niebezpiecznego wypadku), i na to, niestety, trzeba być przygotowanym. To nie znaczy, że takiej pracy nie powinno się podejmować – wręcz przeciwnie. Im więcej świadomych i doświadczonych kierowców, którzy znają zasady bezpiecznego poruszania się po drodze i sposoby zapobiegania wypadkom, tym lepszy jest ten świat, poważnie!

Jeżeli potrafisz zachować zimną krew w sytuacjach kryzysowych, jesteś rozważny i cierpliwy, nie zaszkodzi o tym wspomnieć. O zasadach BHP i kursie pierwszej pomocy nie muszę chyba wspominać? To jest absolutna podstawa. Dobrze by było, gdybyś znał jakiś język obcy (uniwersalny angielski jest zupełnie wystarczający), choć nie jest to konieczne.

 

Najważniejsze, byś dobrze czuł się za kierownicą i by ta praca sprawiała Ci prawdziwą radość. Ale żeby ją uzyskać, musisz najpierw dobrze się postarać i napisać wyróżniające się CV oraz przekonujący list motywacyjny.

A więc, do dzieła…

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *