Call: 0123456789 | Email: info@example.com

Jak wysłać CV mailem?


Jak wysłać cv mailem

Szukasz informacji Jak wysłać CV mailem? W tym artykule:

 

♠ Dowiesz się, jak wysłać CV mailem.
♠ Zrozumiesz, w jakim formacie zapisać CV i dlaczego.
♠ Przekonasz się, pod jaką nazwą zapisać CV.
♠ Zobaczysz kilka innych porad i wskazówek dotyczących wysyłania CV mailem.

   W niedalekiej przeszłości dokumenty typu CV tworzyliśmy w edytorach tekstu  typu Word. Dziś zostaje to już powoli wypierane przez kreatory CV, dzięki którym w sposób dynamiczny piszemy gotowy dokument i oszczędzamy czas. To samo stało się już z formą wysyłania curriculum vitae, Wyobraźcie sobie, że do niedawna najpopularniejszą formą dostarczenia CV były osobiste odwiedziny potencjalnego pracodawcy lub wysłanie CV przekazem pocztowym. Czym to skutkowało? Oczywiście było to czasochłonne. W obecnych czasach nie moglibyśmy sobie na to pozwolić, gdyż CV wysyłamy raczej hurtem. Dzięki portalom internetowym, oferującym na swojej stronie oferty pracy, możemy ich wysłać nawet kilkanaście dziennie. Również firmy, jako główną formę dostarczenia dokumentu, przyjęły wysłanie go mailem. Zaleta takiej formy wysyłki to oczywiście wygoda, zarówno dla nas, jak i dla rekrutera czytającego wasz dokument.

 

Wszyscy wiemy, jak wysłać CV mailem, ale czy robimy to prawidłowo?

  Zakładam, że niemal każdy potrafi obsłużyć pocztę elektroniczną, Jeśli jednak ktoś nie wie, jak to zrobić, może tutaj zobaczyć poradnik. Poradnik jest niepotrzebny, prawda? Wiecie, jak to zrobić? Jasne, że wiecie jak wysłać maila, ale czy potraficie prawidłowo wysłać maila z dokumentem CV? Przekonajcie się, czy nie popełniacie błędów i zobaczcie nasze wskazówki dotyczące pytania Jak wysłać CV mailem?

Generator CV online – Zobacz zalety i Stwórz CV już teraz, w kilka minut !

Jak wysłać CV mailem – krok po kroku

1. Najlepiej będzie, jeśli utworzysz CV w formacie pdf i właśnie w takim formacie zapiszesz swój plik. Dlaczego najlepiej? Ponieważ plik w formacie pdf daje nam pewność, że dokument będzie wyglądał u rekrutera na komputerze tak samo jak u nas. Brak możliwości rozjechania się tabel, jak ma to miejsce w  formacie doc. Poza tym, programy do obsługi pliku pdf są darmowe w przeciwieństwie do doc (za Microsoft Office trzeba zapłacić ok.400 zł, więc wniosek jest prosty, nie każdego pracodawce na to stać).

2Plik CV zapisz swoim imieniem i nazwiskiem, np. Jan_Kowalski_CV.pdf, J.Kowalski_CV.pdf czy JanKowalski_CV.pdf. Ułatwia to łatwe znalezienie twojego CV wśród innych kandydatów rekruterowi oraz brzmi profesjonalniej.

3. Dołącz plik CV do załącznika (nigdy nie wysyłaj CV wrzuconego na jakiś hosting plików np.megaupload czy rapidshare etc) – oprócz tego patrz punkt.3

4.  Oprócz dołączonego pliku CV, wpisz treść maila. Pusty mail nie będzie wyglądał najlepiej. Możesz napisać „Witam! W odpowiedzi na ogłoszenie o pracę, umieszczone na portalu olx, przesyłam Panu CV w załączniku. Pozdrawiam Jan Kowalski”.

5. Nie używaj głupich adresów e-mail do wysyłania CV (więcej o tym możesz przeczytać tutaj).

6. W tytule maila wpisz coś, co da Ci przewagę nad resztą kandydatów – zachęć rekrutera, np. „CV Dariusz Kowalski 20 lat w zawodzie nauczyciela”.

7. Wspomniałem o wysyłaniu hurtowych wiadomości. Oczywiście rób to, jeśli zależy Ci na znalezieniu szybkiej posady, ale nigdy nie wysyłaj tej samej wiadomości e-mail do wielu adresów pracodawców.

CV w PDF – stwórz teraz w 5 minut 

Komentarze

2 comments on “Jak wysłać CV mailem?

[…]    Jeśli szukasz CV do wypełnienia i wydrukowania zapraszamy do skorzystania z naszego generatora CV! Dzięki niemu w ciągu kilka minut stworzysz swoje idealne curriculum vitae. Wystarczy uzupełnić jeden z gotowych już szablonów swoimi danymi i gotowe. Co lepsze plik zostanie wygenerowany w formacie PDF. Dzięki temu możesz go pobrać na komputer i wysłać bezpośrednio do pracodawcy drogą elektroniczną, do czego zachęcamy, bo jest to w dzisiejszych czasach najbardziej popularny sposób wysyłania dokumentu curriculum vitae, a dokładnych wskazówek i porad na ten temat udzielamy w artykule Jak wyslac CV mailem. […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *