Call: 0123456789 | Email: info@example.com

Dane osobowe w CV – Szczegółowy opis, porady i wskazówki


dane osobowe w cv

Znalazłeś się tutaj bo szukasz dane osobowe w CV? Trafiłeś w odpowiednie miejsce. W tym artykule dowiesz się szczegółowych informacji na temat danych osobowych, które musisz zawrzeć w curriculum vitae oraz zobaczysz kilka wskazówek i porad dotyczących szukanych przez ciebie informacji.

Jeśli tworzysz CV w układzie chronologicznym, czyli najpopularniejszym w Polsce wiedz, że dane osobowe są niezbędnym elementem tego dokumentu. Stanowią one punkt odniesienia dotyczący kontaktu z daną osobą i przekazują pracodawcy podstawowe informacje personalne na temat zatrudnianego pracownika.

Umieść prawdziwe i aktualne dane osobowe w CV 

Zdarza się, że ludzie wpisują do  danych osobowych w CV przypadkowe dane. Najczęściej takie, jak przypadkowy mail czy numer telefonu. Zapamiętaj więc, że musisz podać prawdziwe i aktualne dane aby rekruter lub pracodawca mógł się z Tobą bezproblemowo skontaktować.

Czy stosować nagłówek Dane osobowe na górze ?

Stosowanie nagłówków takich jak wykształcenie , doświadczenie zawodowe czy umiejętności i dodatkowe atuty jest obowiązkowe, natomiast w przypadku danych osobowych rozpoczynających dokument CV nie jest to konieczne.

Jakie dane osobowe należy umieścić w curriculum vitae ? 

 • Imię
  Nazwisko
  Data Urodzenia
  Adres
  Nr.Telefonu
  Adres e-mail
  Zdjęcie (opcjonalnie , nie jest konieczne lecz dozwolone)

Imię i nazwisko

Chcesz mieć nowoczesne a może klasyczne CV utworzone w kilka minut? To wszystko oferuje nasz Generator CV

Imię zawsze rozpoczyna dane osobowe w CV. Nigdy jako pierwszego nie zapisujemy nazwiska. Dozwolone jest podawanie imienia osobno (Jerzy) lub razem używając zwrotu Imię i Nazwisko  (Jerzy Smoczyński).

Data urodzenia

     Poprawne formy zapisu daty :

 • 1 września 2016
  1.09.2016
  1 IX 2016
  01-09-2016

       Błędne formy zapisu daty (nie wpisuj tak w curriculum vitae)

 • – 1 wrzesień 2016 (zawsze najlepiej jest dodać sobie w myślach słowo dzień – 1 dzień września)
  – 1.IX 2016  (niepotrzebna kropka po liczbie 1 w przypadku zapisu, w którym używamy rzymskich liczb)

Adres 

Podaj adres zamieszkania nie zameldowania , ponieważ adres zameldowania może znajdować się w innym mieście niż poszukujesz pracy i może to być źle zrozumiane przez pracodawcę.

Numer telefonu 

Podaj prawdziwy i aktualny numer telefonu. Komunikacja przez telefon to jeden z najczęściej wykorzystywanych sposobów kontaktu przez rekruterów ze względu na bezpośrednią formę kontaktu

Nie używaj głupich adresów e-mail! 

E-mail to najczęstsza forma kontaktu wykorzystywana przez rekruterów więc zaleca się podanie prawdziwego i aktualnego maila, Ważna jest również jednak jego nazwa.

Nie używaj e-mail z nazwą swojego pseudonimu i maili założonych na domenach typu @calusek @fajowo @luzik np. kogucik55@fajowo.pl – błąd

Używaj adresów założonych na profesjonalnie brzmiących portalach np : twoje_dane@gmail.com czy twoje_dane@firma.pl

Używaj adresu e-mail w którym zawarte jest twoje Imię i nazwisko np. adam_kowalski@gmail.com

Zdjęcie

Dołączanie zdjęcia w CV jest w Polsce dość popularną praktyką, jednak nie jest to obowiązkowe. W niektórych branżach, w których liczy się nasza prezencja, warto jednak pomyśleć nad dodaniem fotografii – rzecz jasna trudno sobie wyobrazić np. CV modelki bez zdjęcia. Zdjęcie w CV powinno mieć charakter legitymacyjny, czyli takie które wykorzystujemy w dowodzie, prawie jazdy czy legitymacji szkolnej.

Zablokuj Facebooka 

Pamiętaj że podając swoje Imię i Nazwisko oraz numer telefonu możesz zostać w łatwy sposób namierzony przez rekrutera. Jeśli posiadasz na Facebooku informacje czy zdjęcia, których wolałbyś nie pokazać potencjalnemu pracodawcy, zablokuj dostęp do nich osobom nieznajomym. Jak tego dokonać, dowiesz się tutaj.

Pomocne Źródło dotyczące dat urodzenia 

Komentarze

One comment on “Dane osobowe w CV – Szczegółowy opis, porady i wskazówki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *