Call: 0123456789 | Email: info@example.com

CV ze zdjęciem — wzór i porady, jak dobrać właściwe zdjęcie.


zdj

CV ze zdjęciem może bardzo pomóc Ci w znalezieniu pracy.

Zdjęcie w CV to bardzo ważny czynnik, który wpływa na decyzję pracodawcy o przyjęciu pracownika do pracy. CV ze zdjęciem może wpłynąć pozytywnie lub negatywnie na jego decyzję. Choć mówi się, że nie powinno się oceniać człowieka po wyglądzie, to jednak w praktyce działa to często zupełnie inaczej.

CV wzór ze zdjęciem do wypełnienia możecie utworzyć w generatorze CV

 

Czym kieruję się pracodawca w ocenie Twojego curriculum vitae?

Osoba prowadząca rekrutację poświęca na obejrzenie twojego CV dosłownie kilka sekund. Większość zapyta: Czy to możliwe?
Niestety to prawda. Choć mówi się o poprawach na polskim rynku pracy, wciąż bardzo duży procent osób jest w trakcie jej poszukiwania. Do osób rekrutujących trafiają dziesiątki CV i często osoba, która je ogląda, 80% z nich odrzuca po kilku sekundach i przechodzi do następnych. Przeciętnie tylko na 20% z nich zwrócona jest uwaga pracodawcy. Przywiązuje on do nich uwagę i zazwyczaj ostatecznie wybiera około trzech szczęśliwców, z którymi się skontaktuje.

Jakie zdjęcie wstawić, by wpłynęło ono pozytywnie na ocenę Twojego CV?

cv ze zdjęciem dobre
Wyraźne zdjęcie w eleganckim garniturze.
cv ze zdjęciem słabe
Małe, słabo widoczne zdjęcie.

 

cv ze zdjęciem nowe

Powyżej widzimy przykładowe CV ze zdjęciem na, których widoczna jest różnica, nie tylko w położeniu, ale i też w wielkości zdjęcia. Badania dowodzą, że duża część osób wybiera osoby, która sprawiają miłe i atrakcyjne wrażenie na zdjęciu. Ważne, by zdjęcie nie było zbyt małe i było wyraźne.
W jednym z artykułów strony internetowej gazetapraca.pl możemy przeczytać- „Wnioski z badania są niewesołe: wygląd kandydata potrafi przesądzić o tym, czy zostanie oceniony jako inteligentny, kompetentny i czy przyjmą go do pracy”.

Czy konieczne jest dodanie zdjęcia do CV?

Oczywiście nie jest to koniecznym wymogiem, choć niektórzy jednak z góry informują- „Osoby składające CV bez zdjęcia zostaną automatycznie odrzucone”.
Nie jest to konieczność, lecz nie dodanie zdjęcia z pewnością negatywnie wpłynie na ocene naszego CV. Pracodawca może pomyśleć, że mamy coś do ukrycia i na „wszelki wypadek” odrzuci naszą propozycję współpracy.

Profesjonalna fotografia- czy warto?

Z pewnością znaczenie ma kategoria danej pracy. Aplikując o stanowisko biurowe, dyrektorskie obowiązkiem wręcz jest postaranie się o fotografię z profesjonalnej sesji zdjęciowej i w odpowiednim stroju.
Natomiast myśląc o stanowisku niższej rangi, choć do zdjęcia jest przywiązywana mniejsza uwaga, nie zaszkodzi pozytywne zdjęcie profilowe z uśmiechem na twarzy.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *