Call: 0123456789 | Email: info@example.com

CV RTF – dlaczego warto?


cv rtf

CV w formacie RTF

  Zastanawiasz się, dlaczego pracodawca napisał, żebyś wysłał CV RTF? To ma swój cel i nikt nie wyssał sobie tego z palca. Głównym czynnikiem, który na to wpływa, są względy bezpieczeństwa i możliwość odczytania pliku niemal na każdym komputerze, ale o tym dowiesz się już niżej.

Co to jest Rich Text Format?

   RTF (Rich text format)  to format pliku dokumentowego stworzony przez firmę Microsoft w 1987 roku. Najnowsze wydanie nastąpiło natomiast w roku 2008, czyli uwaga… 9 lat temu. Jednak Format RTF nie jest wcale taki najgorszy. Ba, powiedziałbym, że jeśli chodzi o curriculum vitae, jest lepszy od doc, natomiast gorszy od pdf. Dlaczego? Doc może czasem sprawić problem z otwarciem go na niektórych komputerach pracodawców, ponieważ duża część plików stworzonych w najnowszych edytorach tekstu Word nie jest możliwa do otwarcia w starszych wersjach Worda, a te jeszcze bardzo często występują w niektórych biurach, PDF jest moim zdaniem bezkonkurencyjny, ponieważ otwiera się go za pomocą darmowego programu Adobe dostępnego w każdym systemie Windows, a dodatkowo format nie „krzaczy” tzn. na innym ekranie, na innym systemie czy w innym programie otworzy się zawsze tak samo wyglądający plik.

Przede wszystkim bezpieczeństwo.

  Korzystając z Rich Text Document nie ma możliwości przeniesienia wirusów ukrytych w makrach, ponieważ RTF nie obsługuje makra. Z tego powodu zaleca się używanie tego formatu zwłaszcza w momentach, gdy hakerzy wracają do tych metod. Na szczęście obecnie jest to bardzo rzadka metoda, ale warto mieć to na uwadze. Wiedzą o tym pracodawcy w niektórych branżach. Stąd informacja o przysłaniu CV w formacie RTF. Więc, jak widzisz, wysłanie curriculum vitae w tym formacie nie jest wcale bezpodstawne.

Każdy procesor tekstu jest w stanie odczytać plik RTF.

Pobierz CV RTF

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *