Call: 0123456789 | Email: info@example.com

CV po rosyjsku – wzory i przykłady z tłumaczeniem


cv po rosyjsku - zdjecie głowne

CV po rosyjsku – wzory i przykłady z tłumaczeniem

  CV po rosyjsku nie różni się wiele od naszego. Zasadnicza różnica jest właściwie jedna – w Rosji bardzo rzadko do curriculum vitae dodaje się list motywacyjny. Zamiast tego, w CV umieszczamy rubrykę cel składania CV. Właśnie tak to wygląda w praktyce, że CV po rosyjsku jest bardzo podobne do naszego rodzimego i nikt nie powie mi, że jest inaczej, ponieważ wiem to z własnego praktycznego doświadczenia. Oczywiście powinno być ono zwięzłe i krótkie, ale o tym pisaliśmy w ramach naszych artykułów dotyczących CV w Polsce i takich samych rad należy się trzymać pisząc rosyjskie CV.

Użyj profesjonalnego słownictwa, to ze szkoły może nie wystarczyć

  Pisząc CV po rosyjsku pamiętaj, by użyć odpowiedniego słownictwa, czyli dokładnie takiego samego, jak używają Rosjanie. Zdarza się, że wypisuje się błędne formy lub nawet słowa, których w CV po rosyjsku rodzimi mieszkańcy nigdy by nie napisali. Co prawda są to synonimy, ale po prostu takich słów się tam nie używa w tym kontekście.
Skorzystaj z wzorów CV po rosyjsku dostępnych poniżej, aby zobaczyć, jakie powinno być słownictwo w CV po rosyjsku. Rosyjskie stopnie naukowe czy nazwy szkół  mogą również znaczyć co innego, więc skorzystaj ze słowniczka rosyjsko-polskiego.

Przykładowy schemat rosyjskiego CV, czyli podpowiedź, co powinno się w nim znaleźć.

Nagłówek : Imię i nazwisko – najlepiej będzie jeśli napiszesz je cyrylicą

Dane osobowe:           Личные данные:

Cel:       Цель: ( tutaj wpisz np.nazwę stanowiska o które się ubiegasz)

Wykształcenie:      Образование:

Doświadczenie zawodowe:     Опыт работы:

Dodatkowe umiejętności:  Профессиональные умения:

Zainteresowania:    Увлечения:

Cechy charakteru:      Личные качества:

Rosyjskie CV nie tylko do pracy za wschodnią granicą

  CV po rosyjsku może ci się przydać do referatu w szkole lub na studiach. Dobrze będzie, jeśli zaaplikujesz CV w tym języku do rosyjskiej firmy mającej odział w Polsce lub pracy, w której znajomość tego języka jest obowiązkowa. Świetnym pomysłem będzie utworzenie rosyjskiego CV jeśli chcesz dostać posadę w szkole jako nauczyciel języka rosyjskiego. W tym wypadku możesz również napisać na naszego e-maila zawartego w zakładce kontakt i utworzymy dla Ciebie nowoczesne cvCV po rosyjsku.

Pobierz wzór CV po rosyjsku + tłumaczenie na język polski

Wzory można dowolnie edytować i wykorzystywać je w każdy możliwy sposób. Zapisane są popularnym formacie Microsoft Word czyli doc.

1.


2.


3.

cv po rosyjsku 3

Potrzebujesz więcej wzorów cv w języku rosyjskim ? napisz do nas

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *