Call: 0123456789 | Email: info@example.com

CV bez doświadczenia


CV bez doświadczenia

Jak napisać CV bez doświadczenia zawodowego?

   Skończyłeś edukację bądź nadal ją kontynuujesz, ale nadszedł nasz na znalezienie pracy? Zastanawiasz się jak napisać CV bez doświadczenia zawodowego, co w nim wpisać skoro mój życiorys jest tak krótki? Dla świeżo upieczonych absolwentów pisanie CV wydaję się kłopotliwe. Spora część firm poszukujących pracownika zwraca szczególną uwagę na jego doświadczenie. Nie interesuję ich zbytnio czy pracownik będzie uczciwy, ambitny czy będzie umiał rozważnie spojrzeć na napotkany problem i go rozwiązać. Co powinno być najistotniejsze. Jednak wiele działalności poszukuje ludzi, którzy dopiero wkraczają na swoją ścieżkę kariery zawodowej i nie koniecznie musi to być stanowisko w przysłowiowych fast foodach o niskich zarobkach. Pracodawcy cenią zapał młodych ludzi. Mają świadomość, że chcą oni się rozwijać i często wolą poświęcić czas pracy pracownika na jego przeszkolenie w danej dziedzinie.

Na naszym blogu posiadamy kategorie wzory CV, w której znajdziecie gotowe już życiorysy większości popularnych stanowisk pracy.

   Zanim zaczniesz pisać CV, zastanów się, jakie zadanie ma składany przez nas dokument? Jakie informacje powinien zawierać, aby móc poinformować naszego potencjalnego, przyszłego pracodawcę o nas samych?W całej swojej karierze szkolnej, na pewno byłeś zaangażowany w wiele zajęć poza lekcyjnych, brałeś udział w różnych projektach, pewnie posiadasz jakieś certyfikaty, które to potwierdzają. Uczestniczyłeś w zajęciach np. charytatywnych, przeczytałeś jakieś książki, na czymś znasz się lepiej a na czymś gorzej. Przed napisaniem CV zrób listy wszystkich tych osiągnięć. Wybierz te, którymi warto się pochwalić i które mogą pomóc Ci w rozpoczęciu pracy na danym stanowisku.

Takie osiągnięcia można zamieścić w CV w podpunkcie umiejętności, bądź cechy, które posiadamy. Bo to są właśnie rubryki, w których sprzedajemy się pracodawcy z najlepszej strony. Dzięki temu pracodawcy zauważa, że jesteś osobą szczerą, a to jest cechą bardzo cenioną w pracy. Widać, że taka osoba chce coś osiągnąć, że nie przebrnęła przez czas szkolnictwa, by dostać papier na jego ukończenie, a starała się zrobić to, tak by coś z niej wynieść.Nie wstydźmy się pisać drobnych rzeczy w naszych życiorysach, jeśli mamy zostawić puste pole lepiej umieścić coś, co może pozytywnie wpłynąć na opinie wobec nas i umieścić nas krok przed konkurentami.

Jak powinno wyglądać nasze CV od strony graficznej?

Format CV to oczywiście kartka A4. CV ucznia nie powinno zawierać więcej niż jedną stronę i nie powinno wyglądać na wybrakowane na pierwszy rzut oka.Czcionki użyjemy 11-12 powinna być idealna w języku jednym z tych standardowych jak np. Arial, choć nagłówki można pogrubić, podkreślić czy napisać kursywą. Co sprawia, że całokształt wygląda miło dla oka.
Nie pozwólmy, by wystąpiły jakieś błędy ortograficzne czy gramatyczne!
Nie mogą się tam znaleźć reklamy stron internetowych!
Do składanego CV dołącz dane kontaktowe dodatkowo w wiadomości, numer telefonu miejsce zamieszkania i list motywacyjny.

Choć piszesz CV bez doświadczenia, to dzięki dobrze zrobionemu pójdziesz na rozmowę o prace z podniesioną głową i będziesz czuł się pewnie. W naszym Generatorze CV zapewniamy Ci to wszystko. Choć piszesz swoje pierwsze curriculum vitae, to nie sprawi ci to żadnego problemu. Wystarczy podać informacje o sobie, dodać zdjęcie i pobrać plik, a generator ustawi wszystko w symetryczną całość.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *